W latach 2014-2017 pełniła funkcję dyrektora pozawydziałowej jednostki UJ o nazwie Centrum Doskonalenia Dydaktyki Akademickiej „Ars Docendi” realizującej doskonalenie dydaktycznej kadry kształcącej i doktorantów tej uczelni. Od roku 2007 do dzisiaj kieruje Radą Programową Ars Docendi, której nazwa ewoluowała w międzyczasie.
W latach 2014-2019 koordynowała przygotowanie studentów Wydziału Chemii UJ do nauczania chemii w szkołach. Aby na swoich zajęciach z dydaktyki chemii móc opierać się nie tylko na wiedzy teoretycznej, ale i własnym doświadczeniu zawodowym, w latach 2002 – 2006 pracowała jako nauczycielka chemii i wychowawca klasy w V LO w Krakowie, uzyskując stopień nauczyciela mianowanego.
W roku 2002 zorganizowała wydziałowe Biuro Karier i Promocji, koordynując m.in. dwa projekty Ministerstwa Pracy i Gospodarki, a do dziś przygotowuje studentów do wejścia i utrzymania się na rynku pracy prowadząc kurs warsztatowy „Absolwent”. W roku 200 dr Maciejowska była inicjatorką uruchomienia kursu kształcącego umiejętności akademickie i wprowadzającego nowoprzyjętych studentów Wydziału Chemii w zawiłości roli studenta i studentki UJ pn „Jak studiować”. Do dziś jest jedną z współprowadzących ten kurs.
Dr Maciejowska jest autorką podręczników oraz publikacji naukowych i dydaktycznych z zakresu dydaktyki chemii, dydaktyki akademickiej, edukacji ekologicznej, doskonalenia zawodowego nauczycieli akademickich oraz chemii nieorganicznej a także prac eksperckich dla MNiSW, Fundacji Rektorów Polski i Fundacji Młodej Nauki. Podręcznik „Świat Chemii” dla I klasy LO, napisany przy współpracy z p. Anną Warchoł, otrzymał w roku 2013 wyróżnienie Komisji Polskiej Akademii Umiejętności do Oceny Podręczników Szkolnych.
Jest współredaktorką, wydawanego przy współpracy De Gruyter i Komitetu Dydaktyki Chemii IUPAC, czasopisma Chemistry Teacher International oraz członkinią rad naukowych kilku międzynarodowych czasopism naukowych z zakresu dydaktyki przedmiotów przyrodniczych. Od wielu lat jest zaangażowana w działania Sekcji Dydaktyki European Chemical Society (DivCEd EuChemS), w tym w latach 2007-2012 jako jego wiceprzewodnicząca, a w latach 2013-2019 w roli przewodniczącej, inicjując m.in. międzynarodową konferencję European Variety in University Chemistry Education, która po raz pierwszy odbyła się w roku 2005 w Krakowie i od tego czasu, co dwa lata, ma miejsce w innym kraju Europy.
Koordynowała wiele projektów krajowych oraz grup roboczych w projektach międzynarodowych poświęconych dydaktyce na różnych poziomach edukacyjnych, w tym z 7. Programu Ramowego projekt ESTABLISH (European Science and Technology in Action. Building Links with Industry, Schools and Home),i IRRESISTIBLE (Including Responsible Research an Innovation in Cutting Edge Science and Inquiry-based Science education to improve Teacher's Ability of Bridging Learning Environments), a obecnie ERASMUS + Partnerstwo Strategiczne STEM-CPD@EUni.
Za swoje osiągnięcia dr Maciejowska została m.in. uhonorowana Srebrnym Krzyżem Zasługi, nagrodą Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Ochrony Środowiska.